Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė
 

Titulli i faqes (Pagetitle)

Ēka duhet me ditur pėr Titullin e faqes

Titulli i faqes, nė anglisht flitet pėr Pagetitle, ėshtė titulli krejt lart nė shfletuesin (browser) tėndin. Nė shfletuesin qė ti nė kėtė moment e shikon shkruan: "Informacione pėr titullin e faqes (Pagetitle)".

Edhe ky titull ėshtė i rėndėsishme pėr procesin e optimalizimit pėr makina kėrkuese. Robotėt e kėrkimit e lexojnė titullin e faqes (veē kėsaj dhe vizitorėt tuaj e lexojnė) dhe me kėtė titull tė faqes do tė din robotėt (ose vizitorėt tėnd) se pėr ēka ėshtė fjala nė faqen tėnde dhe a ėshtė faqja e interesant pėr ta.

Si tė pėrdoret titulli i faqes

Nė titull tė faqes duhet pra me e pėrshkruar me 1 fjali sė pėr ēfarė bėhet fjalė nė at faqe. Titulli i faqes qė e pėrdori unė pėr kėtė faqe ėshtė njė shembull i mirė dhe jep njė pėrshkrim tė shkurtėr se ēfarė bėhet fjalė nė kėtė faqe, domethėnė "Informacione pėr titullin e faqes (Pagetitle)".

Si ėshtė HTML-kodi i titullit tė faqes i pėrbėrė?

HTML-kodi qė tek njė titull tė faqes duhet me kanė ėshtė si mė poshtė:

<title>Informacione pėr titullin e faqes (Pagetitle)</title>

Kėtu e pėrdorim shembullin e titullit tė kėsaj faqes. Ke kujdes tek HTML-kodi qė nuk e harron ta vendosė pjesėn fundore ( > )

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar