Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė

 

 

Pėrmbajtje

ēfarė duhet tė din pėr pėrmbajtjen e webfaqes tėnde

Pėrmbajtje nė faqen tėnde ėshtė kjo qė je ti duke e lexuar tash. Sė pari dua ta shpjegoj se sa e rėndėsishme ėshtė pėrmbajtja e webfaqes tėnde. Pėr me fituar njė pozitė tė lart nė makinat kėrkuese ėshtė shumė e rėndėsishme qė ti tė vendos pėrmbajtje tė mire nė webfaqen tėnde. Pėrmbajtje ėshtė mė nė fund tė fundit ajo e bėn njė webfaqe tė suksesshme. Vizitoret vinė pėr pėrmbajtje e jo pėr pamjen ose kėshtu diēka. Pėr kėtė duhet ti tė kujdesesh qė tė vendos pėrmbajtje tė qartė dhe tė vlefshėm nė faqet tuaj. Nuk ka kuptim qė ti tė shkruan njė temė qe vizitorėt tėnd nuk janė duke e kėrkuar. Ata direkt do tė ikin nga webfaqja jote dhe s'do tė kthehen kurrė mė!

Si duhet me u bė njė pėrmbajtje nė linja tė mėdha?

Sikurse qė unė edhe kėtu lart e kam treguar se njė pėrmbajtje e mirė ėshtė shumė e rėndėsishėm pėr njė vlerėsim tė lart tek makinat kėrkuese. Ke shumė vėmendje kėtu! Mė sė pari ėshtė e rėndėsishme qė nė pėrmbajtjen tuaj tė pėrdor mjaft keywords qė i ke optimalizuar pėr kėtė faqe. Pėr mė shumė informacion nė lidhje me keywords ju drejtoj tek faqja keyword nė kėtė webfaqe.

Pastaj ėshtė shumė e rėndėsishme qė ti tė i pėrdor tė ashtuquajturat HTML header-tags. Tags janė ato lart tekstit qė tė trasha. Kreun kryesor e qet nė fillim tė faqes dhe e emėron <H1> dhe nė kėtu e vendos keywordin kryesorė qė e ka aplikim nė faqen tuaj. Mė poshtė e bėn ti header-tag tė ardhshme. Pėr kėtė e pėrdor ti <H2> tag. Pėr ta qartėsuar mė mire do ta shkruaj poshtė njė shembull se si pėrmbajtja e kėsaj faqes ėshtė bėrė:

<H1>Pėrmbajtje</H1>

<H2>ēfarė duhet tė di ti pėr pėrmbajtjen e webfaqes tėnde<H2>

Pėrmbajtje nė faqen tėnde ėshtė kjo qė je ti duke e lexuar tash. Sė pari d...etj etj etj

<H3>Si duhet me u bė njė pėrmbajtje nė linja tė mėdha?</H3>

Sikurse qė unė edhe kėtu lart e kam treguar se njė pėrmbajtje e mirė ėsht...etj etj etj

Kėshtu mundesh me ndėrtuar pėrmbajtjen e faqes tuaj. Sikur e shikon qė fjala PĖRMBAJTJE disa herė vjen prapė nė header-tags. Kėshtu qė robotėt kėrkues e shohin se faqja jote ka shumė tė bėrė me "pėrmbajtje" dhe do ta vlerėsojnė lart faqen tėnd sa i pėrket fjalės "pėrmbajtje".

ēfarė duhet mė tutje ti tė din rreth pėrmbajtjes tė webfaqes tuaj?

Tash e keni tė qartė se pėrmbajtja ėshtė shumė e rėndėsishme pėr njė webfaqe tė suksesshme. Pėr me qėndruar i suksesshėm duhet qė ti shpesh tė vendos pėrmbajtje tė re nė webfaqen tėnde. Kujdesu qė pėrmbajtja qė ti e vendos ėshtė e interesant. Sikur qė unė tė kam treguar ti nuk fiton asgjė duke vendos budallallėk nė webfaqen tėnde. Vizitorėt nuk do ta vlerėsojnė kėtė dhe do ta lėshojnė direkt webfaqen tėnde!

Ėshtė shumė e rėndėsishme qė pėrmbajtja juaj ėshtė origjinale dhe jo e kopjuar nga ndonjė webfaqe tjetėr! Nėse ju e kopjoni pėrmbajtėn nga ndonjė webfaqe tjetėr makinat e kėrkimit do ta hetojnė kėtė dhe do tė ju japin njė pozitė shumė tė ulėt.

 

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar