Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė

 

 

Navigim

Para se tė filloj tė ju tregoj se si ėshtė me mirė ta bėni navigimin do tė ju shpjegoj se si punon njė Spider.

Njė Spider ėshtė vetėm njė robot qė e viziton faqen tėnde. Aj fillon ta skanon webfaqen tėnde dhe nėse donė me ditė se ēka shikon atėherė shko nė "Internet Explorer > View > Source" ajo nuk e shikon dizajnin por vetėm kodin qė xhindet pas dizajnit. Dhe pėr kėtė ju duhet ta shkruani kodin mire qė njė Spider mundet ta lexon mirė webfaqen tėnde.

ēdo faqe duhet tė ėshtė e lidhur me njė sitemap apo nė ndonjė faqe. Ėshtė shumė e rėndėsishme qė ēdo faqe tė ėshtė e lidhur pėrmjet njė tekst lidhjes sepse robotėt kėrkues nuk munden ta dallojnė lidhjen kur ėshtė nė njė foto apo grafikė.

Nėse Pėrdorė grafike ju kisha kėshilluar qė ta bėni njė sitemap dhe ta dėrgoni tek Google. Lidhjen se si duhet me bė atė sitemap do ta gjeni tek Veglat! Natyrisht ju kisha kėshilluar tė gjithėve ta bėni njė Google Sitemap. Google thotė se nuk do tė ndryshohet vendi i tregimit tė rezultateve por sipas asaj qė unė e kam vėrejtur webfaqja ime del mė lart se herėve tė kaluara.
 

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar