Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė
 

Metatags

Ēka duhet ti me ditė pėr Metatags

Njė Metatag ėshtė njė copė tekst nė kodin-HTML tuaj. kėto metatags kan nė shėnjestėr Makinat kėrkuese. Nėpėrmjet kėtyre METATAGS e din njė robot-kėrkimi sė pėr ēka ėshtė faqja juaj dhe si tė sjellėt roboti-kėrkues me faqen tende.

Ekzistojnė shumė mite rreth Metatags. Mendimet janė te ndryshme pėr a duhet me i pėrdor ose jo. Do specialistet tė makinave kėrkuese flasin se Metatags nuk lexohen nga makinat-kėrkuese. Tė tjerėt flasin se kėto lexohen nga makinat kėrkuese. Unė mundem me kanė i shkurt pėr kėtė, Pėrdori Metatags!

Cilat Metatags me i pėrdor dhe si me i pėrdor

Metatag "keywords"

Kjo Metatag tregon se ēfarė keywords (fjalėt kryesore tė kėrkimit) nė njė faqe aplikojnė. Nė faqen qe je duke e lexuar ti pėrdoret keyword "Metatag". Nė kėtė Metatags mundesh me i jep disa keywords. Une ju propozoj qė mos me i pėrdor mė shumė se 15 keywords nė "keyword metatag". Ti duhesh ti shpėrndan keywords me presje. Kujdesu qė tė pėrdor vetėm keywords qė janė tė aplikueshme nė at faqe. Mė poshtė e gjeni njė shembull si kjo Metatag mundet tė doket:

<meta name="keywords" content="optimalizimi pėr makina kėrkuese, metatags, metatag, shumė vizitorė">

Metatag "description"

Ky Metatag jep njė pėrshkrim tė faqes tėnde. Kėtė pėrshkrim e sheh shpesh tek rezultatet e makinave kėrkuese (poshtė Url's). Pra ėshtė me rėndėsi tė madhe qė kėtu ta vendosni njė pėrshkrim tė qartė tė faqes tėnde. Ėshtė teksti qė nė fund tė fundit do tė i bind njerėzit qė tė klikojnė nė URL tėnde! Pėrshkruaje pra nė fjalė tė shkurta (jo mė shumė se 40 fjalė) pėrēa bėhet fjalė nė faqen tėnde dhe ēka mundet me prit vizitori. Poshtė do te gjeni njė shembull pėr kėto metatags:

<meta name="description" content="Kėtu do tė gjeni informata falas pėr optimalizimin e makinave-kėrkuese dhe kėshilla edhe vegla pėr me shumė vizitor nė webfaqen tėnde!">

Ke kujdes tek HTML-kodi qė nuk e harron ta vendosė pjesėn fundore ( > )

E kemi vendosur njė vegėl tė mirė tek faqja "Vegla" pėr me gjeneruar automatikisht metatags pėr webfaqen tėnde.

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar