Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė

 

 

Makinat kėrkuese

Makinat kėrkuese tė ndryshme

Nė internet pėrdoren shumė makinat e kėrkimit, ma e njohura ėshtė Google. 80% e njerėzve qė dėshirojnė tė gjejnė njė gjė nė internet kėrkojnė pėrmes makinave kėrkuese dhe 80% prej atyre e pėrdorin Google. Pra kur e optimalizon webfaqen tėnde pėr makinat kėrkuese ėshtė e duhur qė mė sė pari ti tė i plotėson nevojat e Google-bot. Nė fund tė fundit shumica e njerėzve kėrkojnė pėrmes Google.
Megjithatė ka edhe makina kėrkues tjera tė rėndėsishėm. Mė tė njohurat janė MSN dhe Yahoo. Pra edhe kėtyre duhet me ja plotėsuar nevojat kur e optimalizon webfaqen pėr makina kėrkuese.

Si punon njė makinė kėrkimi?

Makinat e kėrkimit i pėrdorin tė ashtuquajturin robot. Ky robot i lexon(crawled) faqet tuaja njė nga njė dhe nė bazė tė njė formule do ti indekson. Mendon roboti qė faqja juaj e ka njė rėndėsi tė madhe atėherė aj do ta vlerėson faqen shumė. Kjo formule (algoritme) i shikon shumė gjėra. Aj pėr shembull shikon nė Pėrmbajtja e faqes, Keywords dhe Link Popularity.

ēfarė ėshtė e rėndėsishme pėr njė robot-kėrkues?

Janė do gjėra qė duhet ti shikon. Ma sė pari ėshtė e rėndėsishme qė njė Robot ti gjėnė tė gjitha faqet nė webfaqen tėnde. Kujdesu pra qė krejt lidhjet tė punojnė dhe ti tė pėrdor njė Sitemap.
Mė tutje ėshtė shumė e rėndėsishme qė ta pėrdor HTML-kodin korrekt. Makinat kėrkuese do ta vlerėsojnė kėtė dhe webfaqja juaj do tė tregohet mė lart nė rezultate.

 

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar