Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė

 

 

Link popularity

ēfarė duhet tė dini pėr Link Popularity

Link popularity ėshtė njė pjesė kryesore pėr optimalizimin e webfaqes tėnde. Link popularity nuk ėshtė gjė tjetėr veē se numri i lidhjeve qė drejtohen tek webfaqja jote. Pėr me marr njė link popularity tė lart ėshtė e rėndėsishme qė ti tė ke shumė lidhje nga webfaqet tjera qė drejtohen nė faqen tėnde. Ėshtė e rėndėsishme qė ato lidhje duhet me kanė lidhje tė "mira". Njė lidhje e mirė ėshtė nga njė webfaqe qė ka pėrmbajtjen tė afėrt me pėrmbajtjen tėnde dhe prejardhje nga njė faqe me link popularity tė lart.
Njė nga makinat kėrkuese kryesore, Google, ka menduar njė term. Ky term quhet "Pagerank". Dhe nėse ti donė qė tė shfaqėsh lart nė rezultate tė Googles ėshtė me rėndėsi ta ke Pagerank tė lart. Nė pėrgjithėsi je mirė kur ti e ke njė Pagerank 5 ose 6. Kėtu do tė gjeni informata pėr Google Pagerank.

Si ta fitoj njė link populaity tė lart (Pagerank)?

Pra gjėrat qė duhet ti me bo pėr me fituar njė link popularity tė lart janė kėrkimi i webfaqeve qė i kanė tema tė njėjta sikur ti. Kėsaj webfaqes i shkruan ti tani qė a ka mundėsi qė ata ta vendosin njė lidhje tė drejtuar kah faqja juaj. Ke kujdes qė kjo webfaqe e ka njė Pagerank tė lart. Pėr me shikuar se njė webfaqe ka njė Pagerank tė lart mundesh me instaluar Google Toolbar, kėta e gjėnė kėtu: "Vegla". Nė faqen "Vegla" tė kėsaj webfaqes i gjen edhe disa vegla pėr link popularity.

ēfarė duhet tė din mė tutje rreth link popularity?

Ti duhesh do gjėra ti kesh nė mend nė kėtė temė:

  • Mos pėrdor linkboosters, kėto webfaqe nuk do tė dalin nė tė mirė tė Pagerankut tuaj. Kėto webfaqe janė special tė bėra pėr me marr mė shumė lidhje por makinat kėrkimi nuk i vlerėsojnė kėsi lloji webfaqe!
  • Ki vėmendje qė i kushton mjaft kujdes pėr link popularity. Kur ti ki mjaft kujdesesh pėr kėtė, dhe webfaqet e mira i gjen, do ta sheh se Pageranku juaj do tė rritet. Ti sė shpejti do tė ki mė shumė vizitorė nė webfaqen tėnde!
  • Kėrko ēdo ditė webfaqe tė reja pėr me e vendos lidhjen tuaj, kėshtu link popularity juaj vetėm do tė rritet.
  • Kur ti e merr vendimin qė ta vendos njė lidhje tek njė webfaqe tjetėr kujdesu qė pėrmbajtje e asaj faqe tė ketė tė bėj me webfaqen tėnde.
  • Puno ēdo ditė nė link popularity tuaj.

 

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar