Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė

 

 

Keyword

ēka duhet tė din pėr Keyword (kryefjalėt)

Keyword ėshtė njė pjesė e rėndėsishėm pėr optimalizimin. Pėr optimalizimin e njė faqes i pėrdor ti njė numėr tė keyword ose fjalive tė cilat kanė aplikim nė atė faqe. Kėto keyworda ose kryefjalitė janė fondamenti i optimalizimit pėr makina kėrkuese. nė fund tė fundit ti ke dėshirė qė faqja juaj tė tregohet kur njerėzit e kėrkojnė keywordin tuaj. Me rėndėsi ėshtė ti gjesh keyworda ose kryefjalitė sakta. Pėr me i gjet keyword tė sakta duhet me ditė ti se ēfarė kėrkon grupi qė e ki nė shėnjestėr. Nėse shet muzikė kjo mundet tė jetė njė keyword.

Ti mundesh edhe me i pėrdorė key-fjalit. Si pėr shembull shet ti muzika popullore key-fjalia jote mundet me kanė "muzika popullore". Ėshtė shumė e rėndėsishme qė ta din se ēfarė kėrkon grupi qė e ki nė shėnjestėr.

Njė pikė e rėndėsishme ėshtė qė ti mos tė pėrdor keyword tė pėrgjithshėm. Ėshtė shumė zor qė tė shfaqėsh nė fillim tė rezultateve kur e optimalizon njė keyword tė pėrgjithshėm. Nė shembull kėtu lart nuk do tė ishte e shkathtė nėse do ta optimalizon pėr fjalėn "muzikė". Makinat e kėrkimit do tė gjejnė shumė rezultate (miliona faqe) dhe kėtu ėshtė mė zorrė qė tė shfaqėsh nė fillim tė rezultateve. Zgjidhi mė mirė do keywords qė nuk janė tė pėrgjithshme. Ka 2 epėrsi: Ti ke mė shumė vizitorė tė drejtuar dhe ėshtė mė lehtėsisht qė tė shfaqėsh nė fillim tė rezultateve.

Si i gjeni keywords tė sakta

Pėr me e gjet keywordin e saktė pėr grupin qė e ki ti nė shėnjestėr ekzistojnė shumė Vegla tė ndryshme. Google e ka zhvilluar kėsi Vegle d.m.th. Google Sandbox. Ti e gjėnė kėtė vegėl (dhe shumė vegla tjera) nė faqen "Vegla" e kėsaj webfaqes. Nga kjo vegėl mundėsh ta din nė cilat keywords kėrkon grupi qė e ki nė shėnjestėr.

ēfarė duhet tė din ti ende pėr Keywords

Keywords qė i optimalizon duhet me pas aplikim nė faqe tė webfaqes tėnde. Analizoje shumė kujdesshėm ēdo faqe tė webfaqes tėnde dhe kėrkoj keywords tė sakta. Ti mundesh ti pėrdorė keywords nė pjesė tė ndryshme tė faqes tėnde si pėr shembull: Metatags, Titulli i faqes dhe pėrmbajtja. Ke kujdes me keyword density. Mė shumė informata pėr kėtė mundesh tė gjen ė nė faqen Keyword Density.

 

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar