Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė

 

 

Keyword Density

ēka duhet me ditur ti pėr Keyword Density

Keyword Density (dendėsi kryefjalėsh) ėshtė numri pėrqindja qė e jep se sa herė pėrdoret kjo keyword nė shikim me keywords tjera tė tekstit nė faqen tėnde. Ėshtė e rėndėsishme qė keyword density nuk ėshtė i lart nė faqen tuaj. Kur ky rast ndodh tani do ta shikojnė makinat kėrkuese kėtė sikur keyword stuffing ose si ushtron trysni nė fjalėt e kėrkimit. Makinat Kėrkuese nuk do ta tolerojnė kėtė dhe do ta vlerėsojnė webfaqen tuaj shumė ulėt.

ēfarė ėshtė Keyword Density optimal?

Ti e ke njė keyword density optimal kur kjo ėshtė nė mes tė 2.5% dhe 5%. Nėse je shumė lart pra duhet ti me i shlye fjalėn disa herė nga teksti. Je mė ulėt pastaj duhesh ta shton disa herė atė fjalė nė tekst. Ti mundesh me e vendos nė pjesė tė ndryshme fjalėn kėrkuese sikurse:


- Keyword Metatag
- Description Metatag
- Titulli i faqes
- Pėrmbajtja
- Teksti alternativ tek hyperlinkave
- Teksti alternativ tek pamje


Pėr me mat Keyword density ekzistojnė disa vegla falas nė internet. Ti e gjen kėsi vegla tek faqja "Vegla" nė kėtė webfaqe.


ēfarė duhet ti din mė tutje pėr Keyword Density

Mė tutje ėshtė e rėndėsishme qė kryefjala tė xhindet nė disa vende nė faqen tėnde. Mė shumė informacion pėr kėtė temė do tė gjen nė faqen "Keyword" tė kėsaj webfaqes.

 

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar