Search Engine Optimization

bullet Kryefaqe
bullet Titulli i faqes
bullet Metatags
bullet Pėrmbajtja
bullet Keyword
bullet Keyword Density
bullet Link Popularity
bullet Google Pagerank
bullet Dizajn
bullet Navigim
bullet Makina kėrkues
bullet Bisedė me Googlebot
bullet Vegla
bullet Shto URL
bullet Sponsor
 
bullet Oferta Jonė

 

 

Dizajn

Njė dizajn i mirė kushton shumė kohė. Kjo ėshtė eksperienca ime. Dhe me njė "dizajn" po mendoj unė tė gjitha grafike tė shkėlqyera, flash tė gjallėruar,....

Por le tė shikojmė njėherė nė firmat mė tė suksesshme nė rrjet. Firmat e suksesshme sikur Google, eBay, Yahoo,...

Vizitoja faqet e tyre ndonjėherė. A kanė ata elemente tė mirė te dizajnit?

Google pėr shembull e ka vetėm njė logo nė faqen kryesore, e rrethuar nga disa lidhje. Dhe kjo nuk ju ndalon qė ēdo vit ti fitojnė $4 miliard!

eBay i ka shtuar viteve tė kaluar do grafike por ka filluar sikur njė faqe pa grafike.

Dhe Yahoo! Pėrdor krejt pak grafike, akoma.

Kur firmat mė tė suksesshme qė janė nė rrjet krejt pak pėrdorin grafike, flesh,... atu ėshtė njė arsye e mirė: ajo kushton kohė! (pra edhe para)

Dhe kjo ėshtė edhe eksperienca ime. Pra kufizoje dizajnin deri nė minimum.

Provoje vet njėherė. Shlyej disa elemente tė dizajnit dhe shikojeni reagimet me versionin e vjetėr.

Por ti s'ke nevojė krejt kėto me i besuar. Pse nė fund ti tė interesohesh se ēka bėjnė firmat e suksesshme sikur Google dhe Yahoo me dizajnin e tyre. ēka din ata?

Pėrveē dizajnit duhet ju edhe kodin ta shkruani mire nėse donė tė mėson si ta shkruan kodin mire do ta gjeni njė lidhje tek faqja Vegla! Kodi ėshtė shumė i rėndėsishme pėr njė klasifikim tė mirė tek makinat kėrkuese.

Dizajnin duhet ta bėsh pėr shfletues internetit tė ndryshėm. Mė e madhja ėshtė Internet Explorer po kohėve tė fundit edhe FireFox ka rritur numrin e pėrdoruesve. Nė faqen "Vegla" do ta vendosi njė lidhje (banner) se ku duhet ta shkarkoni.

 

Privacy Policy | Pėr Ne | Kontakt
©1999 - 2009 Krenar